English   
Skip Navigation Links
 
Skip Navigation LinksHakkımızda Hizmetlerimiz Finansal Yönetim Danışmanlığı

Prime Capital Group, müşterilerinin Şirket değerini yükseltmek için uzun vadeli stratejik finansal yönetim danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır.

 
Skip Navigation Links

Finansal Yönetim Danışmanlığı kapsamında, Şirketinizin değerini artıracak stratejilerin uygulamaya konulması amaçlanmaktadır. Bu çerçevede Maliyet Optimizasyonu, Gelir Artırma Stratejileri ve Pazar Stratejisi üzerinde çalıştığımız ana konulardır. Finansal Yönetim Danışmanlığı projesi kapsamında Endüstri analizi – mevcut durum ve gelecek görünüm, Pazar segmentleri, büyüklüğü ve büyüme potansiyeli, Hedef pazar analizi, Rekabet analizi, Müşteri segmentasyon analizi, Servis ve ürün farklılaştırması, Pazara giriş için yeni bir iş modeli seçme, Endüstri düzenlemeleri ve vergilendirme, Pazara giriş alternatiflerinin analizi, greenfield projeleri, satın almalar, ortak girişimler veya yerli yatırımcılarla ortaklıklar mikro ve makro analizler üzerinden değer yaratarak Şirket değerinizin artırılmasını hedeflemekteyiz.

Finansal yönetim danışmanlığı hizmetleri kapsamında, müşterilerimizin danışmanlık projesinin başlangıcında Şirket Değer'ini tespit etmekteyiz. Uzun vadeli finansal yönetim danışmanlığı hizmeti verdiğimiz müşterilerimize, belirli aralıklarla Şirket Değerlemesinde ki değişiklikleri raporlamaktayız. Bu yöntemle müşterilerimiz, stratejik değişimlerin Şirket Değer ve varlıkları üzerinde ki net değişimini ölçebilmektedir.

Prime Capital Group Yönetici Ortakları, Türkiye Sermaye Piyasası Kurumu mevzuatı çerçevesinde Türkiye'de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliğine ve uluslararası alanda CFA Enstitüsü mevzuatı çerçevesinde tüm dünyada Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliğine yetkindir. Prime Capital Group olarak Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliğini Müşterilerimizin yabancı ortaklık sürecinin,Şirketlerin Sermaye Piyasaları İşlemlerine uzun vadeli hazırlık sürecinin bir parçası olarak görmekteyiz. Prime Capital Group'un bu çerçevedeki amacı Müşterilerine uzun vadeli en iyi katkıyı stratejik ve finansal olarak sağlayabilmektir.

 

 

Prime Capital Group Yönetici Ortaklarının, Türkiye ve Uluslararası Şirketlerde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği ve Stratejik Danışmanlık hizmetleri konusunda uluslararası referansları bulunmaktadır. Tecrübelerimiz arasında aşağıdaki yönetim ve icra kurulu görevleri bulunmaktadır:

  • Denetim Komitesi
  • Kurumsal Yönetim Komitesi
  • Özel Komiteler
  • Şirket Satın Alma Defans Mekanizmaları
  • Şirket Yönetimlerinin Hisseleri Satın Alması
  • Dual hisse senedi yapılandırmaları
   
 
 
© 2018 PCG Prime Capital Group Danışmanlık Hizmetleri Ticaret A.Ş. tüm hakları saklıdır.